Finanse domowe - Lokaty

Średnia: 4.9 (79 głosów)
Finanse domowe - Lokaty

Dodatek do programu Finanse domowe umożliwiający zarządzanie lokatami. Moduł uruchamiany jest z zakładki Oszczędności -> Lokaty. Dodatek jest bardzo prosty w obsłudze. Okno podzielone jest na dwie zakładki, pierwsza zawiera narzędzia do zarządzania lokatami, druga do zarządzania lokatami bankowymi.

Finanse domowe - Lokaty
Finanse domowe - Lokaty

Lokaty bankowe to lokaty oferowane przez Banki. Podanie danych o tych lokatach nie jest wymagane do prawidłowego funkcjonowania modułu. Lokaty bankowe służą jedynie do wyznaczania szacowanego zysku z lokaty.
UWAGA: Obliczony zysk z lokat na podstawie lokat bankowych ma charakter przybliżony i nie powinien stanowić podstawy do decyzji inwestycyjnych. Ilość lokat bankowych wpływa na wydajność modułu, powinna być ograniczona do niezbędnego minimum.

Dodając lub edytując nową lokatę bankową można podać wiele cech opisujących ją, jednak nie wszystkie są wymagane. Część z nich ma charakter czysto informacyjny.
Najważniejszymi informacjami są jedynie okres depozytu, jednostka okresu, oprocentowanie w skali roku i kapitalizacja. Oprocentowanie lokat oferowanych przez banki nie zawsze odpowiada temu które widzimy w reklamach. Znacznie od tego odbiega. Dla tego aby móc porównać oferty różnych banków pod względem atrakcyjności lokaty jako wspólny mianownik stosuje się oprocentowanie w skali roku. Gdy bank go nie podaje należy je wyliczyć. Takie właśnie oprocentowanie należy podać dodając lub edytując lokatę bankową.

Finanse domowe - Lokaty
Finanse domowe - Lokaty

Dodanie nowej Lokaty do listy lokat odbywa się poprzez kliknięcie w przycisk ' Dodaj' znajdujący się na zakładce 'Lokaty'.
Formularz umożliwiający dodanie nowej lokaty wymusza na użytkowniku podanie następujących danych:
• Nazwa lokaty (musi być unikalna);
• Kwota – ilość pieniędzy jaka będzie na lokacie;
• Okres lokaty – ile jednostek czasowych będzie trwać lokata;
• Jednostka okresu lokaty - jednostka np. dzień, miesiąc rok określająca ile będzie trwać lokata;
• Lokata bankowa - lokata bankowa wybierana jest z listy lokat oferowanych przez banki.
Lokaty bankowe służą jedynie do wyznaczania szacowanego zysku z lokaty.
UWAGA: Obliczony zysk z lokat na podstawie lokat bankowych ma charakter przybliżony i nie powinien stanowić podstawy do decyzji inwestycyjnych

Lokaty dodane przez użytkownika dzielone są na dwie grupy: lokaty aktywne i lokaty nieaktywne, zakończone.
Pierwsza grupa zawiera lokaty, które trwają. Ilość dni do zakończenia lokaty wyświetlana jest w ostatniej kolumnie.
Druga grupa zawiera lokaty zakończona, nieaktywne lub takie które się jeszcze nie rozpoczęły. Lokaty te mają dodatkowo inny kolor tła w obrębie wiersza w tabeli.
Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na lokacie wyświetla dodatkowe narzędzia do edycji. Dzięki nim można np. podejrzeć informacje o lokacie bankowej.

Finanse domowe - Lokaty
Finanse domowe - Lokaty

Gdy termin lokaty zbliża się ku końcowi i załączona jest opcja pokazywania komunikatu informującego o tym zdarzeniu program zawiadamia o tym użytkownika.
Komunikaty zaczynają być wyświetlane tydzień przed planowanym końcem lokaty, każdorazowo po uruchomieniu programu.

Po zakończeniu lokaty (zdarzenie zawsze dokonywane przez użytkownika) można zysk z lokaty automatycznie wpłacić na wybraną oszczędność.
Gdy wybrana jest lokata bankowa program sam policzy szacowany zysk i taka sumę zaproponuje, gdy jej nie ma zysk z lokaty musi być wpisany ręcznie. Kwotę tą można oczywiście dowolnie modyfikować.
Zysk z lokaty można też pominąć, w tym celu należy kliknąć w przycisk 'Nie dodawaj zysku z tej lokaty'.

Finanse domowe - Lokaty

Komentarze

Witam.
Dardzo dobry program,używam od roku i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony.Zmieniłem komputer i teraz przy instalacji postanowiłem wyprubować  dodatek LOKATY.
Bardzo dziękuje za udostępnie tego programu.

Witam Panie Wojtku,
pobrałem Pana program i jestem zainteresowany modułem lokaty. Sądzę jednak że tem moduł możnaby wzbogacić o tzw licznik odsetek w czasie rzeczywistym. Coś na kształt licznika Balecerowicza ustawionego w Warszawie. Przy czym licznik w Pana programie zliczał by w czasie rzeczywistym rosnące nam odsetki. Fajnie by było by mógł to być jakiś widget którego można sobie ustawić na pulpicie lub go schować bo nie każdy chce się chwalić ile posiada oszczędności.
 
Pozdrawiam AS

Witam,
Dziękuję za wszelkie uwagi, propozycje, znalezione błędy.
Wszystko zostanie poprawione i dodane do wersji 2.0, która jest w opracowaniu.

Pozdrawiam.

Nowy moduł do lokat pojawi się wraz z wersją 2.0 programu która jest cały czas rozwijana.
Proszę uzbroić się w cierpliwość :)

Pozdrawiam

Nie wiem czy to mój błąd czy program jest w tym elemencie jeszcze niedopracowany ale moduł Lokaty wprowadził mi kompletny bałagan i pozbawił cały program przejrzystości i wlaściwie podstawowej funkcjonalości. Otóż lokaty pokazują się jako oszczędności w niektórych analizach (np. stany oszczędności, wykres zmianana oszczędności w czasie) a w innych nie (np. sumy, oszczędności od największej do najmniejszej itp.) i są w różnych analizach odmienne kwoty oszczędności. Dodatkowo w zakladce podstawowej Oszczędności nie można pokazać (chyba, że nie potrafię) Lokat z modułu co razem pozbawia całość funkcjonalności.

Dobry program

Dzień dobry
W module lokaty (dodaj/edytuj) nie można wypełnić pola "lokata bakowa" - brak rozwijanej listy z lokatami (jak na zrzutach powyżej.
Kliknięcie w link pod tym polem również nic nie wywołuje - proszę o pomoc.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam,
zakładam że pole "lokata bankowa" jest aktywne tylko lista rozwijana z dostępnymi lokatami bankowymi jest pusta. Niestety lokaty bankowe należy uzupełnić samemu.
Lokaty zmieniają się zbyt często aby dodać je na stałe do programu a większość stron internetowych, które prowadzą zestawienia i rankingi, odmówiła mi współpracy.
Jedyne rozwiązanie to dodawanie lokat ręcznie.

Pozdrawiam i przepraszam za kłopot.

Moduł lokaty jest trochę niedopracowany. Zrywając daną lokatę, na wybrane konto oszczędnościowe przelewane są same zyski z lokat, nie jest natomiast przelewana wpłacona kwota. Przykład:
mamy utworzoną lokatę 10tyś, zysk z lokaty na koniec okresu to 50zł. Zamykając daną lokatę, na nasze konto spływa tylko 50zł, 10tyś znika z lokaty, ale nie zostaje dopisane do konta.
Powinno to zostać poprawione.

Witam,
w module rzeczywiście istnieje takie niedociągnięcie.
Zostanie to poprawione w wersji 2.0 programu nad którą pracuję.
Tymczasem przepraszam za niedogodności.

Dodaj nowy komentarz

Filtrowany HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.
CAPTCHA
W celu potwierdzenia, że jesteś człowiekiem, prosimy o wykonanie poniższego zadania
Target Image