Finanse domowe - Ograniczenia

Średnia: 4.6 (47 głosów)
Finanse domowe - Ograniczenia

Dodatek do programu Finanse domowe umożliwiający zarządzanie miesięcznymi i rocznymi ograniczeniami wydatków. Ograniczenia "nakładane" są na konkretną kategorię wydatków dla wybranego roku. Moduł uruchamiany jest z zakładki Narzędzia -> Ogranicz wydatki. Dodatek jest bardzo prosty w obsłudze. Okno podzielone jest na dwie główne części, po lewej znajdują się dostępne kategorie wydatków. W górnej części okna umieszczona jest informacja o roku, dla którego ograniczenia są "nakładane" a część centralna służy do określenia maksymalnych kwot: rocznych i miesięcznych.

Finanse domowe - Ograniczenia
Finanse domowe - Ograniczenia

Jak wspomniano powyżej, ograniczenia przydzielane są do konkretnej kategorii. Aby przydzielić kategorii ograniczenia miesięczne i roczne należy wykonać poniższe czynności.
Najpierw należy wybrać pozycję z listy kategorii. Jak widać na obrazku obok, pozycje bez czerwonego kwadratu nie mają zdefiniowanych ograniczeń.
Po wybraniu kategorii można podać miesięczne lub roczne ograniczenia dla wybranej pozycji. Ustawiając miesięczne ograniczenie, roczne można wyliczyć jednym kliknięciem i odwrotnie.

Jeżeli użytkownik poda błędną kwotę roczną, wynikającą z kwoty miesięcznej, zostanie o tym poinformowany odpowiednim komunikatem.
Wartość ograniczenia równa 0 oznacza że dane ograniczenie nie jest ustawione.
Informacyjnie, obok pól do podawania ograniczeń, znajduje się tabela w której wypisane są wydatki dla wybranej kategorii w minionych latach.

Finanse domowe - Ograniczenia
Finanse domowe - Ograniczenia

Ograniczenia skonfigurowane dla konkretnego roku można łatwo przenosić na inne lata. W tym celu należy wybrać rok, na który chcemy przenieść ograniczenia po czym z listy dostępnych lat wybrać rok, z którego chcemy przejąć.

Zapis wprowadzonych ograniczeń następuje po kliknięciu w przycisk Zapisz i zamknij. Gdy użytkownik nie zapisze wprowadzonych zmian a chce wyjść z modułu, zostanie o tym poinformowany odpowiednim komunikatem.
Proponuję dobrze zapoznać się z jego treścią.

Finanse domowe - Ograniczenia
Finanse domowe - Ograniczenia

Po ustawieniu i zapisaniu ograniczeń, w oknie głównym, w tabeli wydatki wyświetlane są dwie dodatkowe kolumny: Wykorzystanie miesięcznego i rocznego ograniczenia.
Kolumny te, w formie procentów, informują ile pieniędzy wydaliśmy w danym miesiącu i w danym roku na konkretną kategorię wydatków. Jeżeli wydatek nie posiada pasków progresu w tych kolumnach bądź w jednej z nich, oznacza to że dana kategoria nie ma zdefiniowanych ograniczeń.
Po najechaniu kursorem na pasek uzyskamy informację ile pieniędzy pozostało nam do wydania lub o ile przekroczyliśmy zakładany budżet.

Dzięki modułowi do ograniczania wydatków można jednym kliknięciem śledzić wykorzystanie rocznego budżetu w porównaniu z ilością dni jaka minęła w aktualnym roku. Dzięki temu program sam wylicza szacowaną kwotę na koniec roku oraz oblicza bilans dla każdej z kategorii, dla której ograniczenie zostało zdefiniowane.

Finanse domowe - Ograniczenia

Komentarze

REWELACJA
DZIĘKUJĘ

Czy po zainstalowaniu modułu nie znikną wprowadzone do programu dane?
 

Witam,

Nie, nic nie zniknie. Śmiało można instalować.

Bardzo dobry program. Próbowałek kilku innych programów ale ten mi najbardziej odpowiada. Prosty, z intuicyjnym interfejsem użytkownika, przydatny moduł do analiz.
Dopracowany i stabilny .
Działa też pod Linuxem przez WINE.
Dziękuję.

WITAM GDZIE ZNAJDE MODUŁ DO PROGRAMU DOMOWE FINANSE

Witam,
Moduł można pobrać z niniejszej strony. Z prawej strony znajduje się link do pobrania.
Po pobraniu modułu, w środku jest plik z instrukcją co trzeba zrobić.

program super

bardzo ciekawy i dobrze zrobiony program główny, jak przypuszczam moduły równie dopracowane.

Fajny, bezplatny programik.

Czy sam program i ten dodatek są zupełnie darmowe? 

TAK

Bardzo fajny program

Czy istnieje możliwość ustawienia innego ograniczenia dla każdego miesiąca? Np. w kwietniu mogłam na daną kategorię przeznaczyć większą sumę pieniędzy, a w kolejnym miesiącu już nie, więc chciałabym to zróżnicować. Nie chcę dowiadywać się dopiero pod koniec miesiąca ile wydałam w danej kategorii, tylko od góry ustawić limit, żeby wiedzieć, ile pieniędzy pozostało mi do końca miesiąca.

Witam,
Niestety, z przykrością stwierdzam że program nie ma takiej możliwości.
Można ustawić ograniczenie dla danej kategorii na wszystkie miesiące w roku albo na żaden czyli nie ograniczać danej kategorii.
Nie ma możliwości ustawiania ograniczeń na konkretny miesiąc.

Dodaj nowy komentarz

Filtrowany HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Tekstowe buźki będą zamieniane na ich graficzne odpowiedniki.
CAPTCHA
W celu potwierdzenia, że jesteś człowiekiem, prosimy o wykonanie poniższego zadania
Target Image